OCCASION

OCCASION mağazalarımızda satışa sunulmuş olan ürünlerin bazılarını bilgisayarınızdan satın almanıza imkan verecek bir online alışveriş hizmeti size sunuyor. Ayrıca, özellikle sizin için düşünülmüş olan promosyonlar, hediyeler ve özel tekliflerin tadını çıkarabilirsiniz.

Bu Web Sitesi dahilinde yapılacak satın almalara ait genel koşullara bir göz atın. Bu web sitesini kullanmanız işbu genel koşullara rıza gösterdiğiniz anlamına gelecektir. Herhangi bir sorunuz olması halinde lütfen Müşteri Hizmetleri departmanımızla irtibat kurun.

Aşağıdaki koşullar aşağıdaki firmaya ait olan bu web sitesindeki ürünlerin satışını düzenlemektedir:

EREN HOLDİNG A.Ş. Merkez Mah. Kavak Sokak No:39 Yenibosna İstanbul 34197

Müseccel Haklar

Bu web sitesindeki tüm resimler, tasarımlar, simgeler, grafikler, fotoğraflar, görüntüler ve diğer her türlü unsur EREN HOLDİNG A.Ş.’nin münhasır mülkiyetindedir.

Bu web sitesindeki unsurlar, OCCASION ve/veya ticari markaları ile tanımlanmış olan ürünlerin satışa sunulması amacıyla tasarlanmış durumdadır. Bu tür unsurların kopyalanması veya kullanımı hiçbir türden müseccel hakkın aktarımını ifade etmez. Bu web sitesindeki (yazılım dahil olmak üzere) unsurlar üzerinden gerçekleştirilen çoğaltma, yayımlama, aktarım, değişiklik veya dağıtım açık bir şekilde yasaklanmıştır.

İletişim

444 37 36 Pazartesi – Cuma günleri sabah 9 ile akşam 19 arasında aramalarınızı Türkçe yanıtlayabiliriz.

Teklif

Sunulan ürünler yalnızca Türkiye sınırları dahilinde teslim edilen siparişler için geçerlidir.

Garantimiz

Bu web sitesinde sunulan ürünler, OCCASION koleksiyonuna ait olan ürünlerden seçilenleri kapsamakta olup, OCCASION mağazalarında satılan ürünlerle aynı gereklilikleri garanti eder.

Her bir ürün genelinde aşağıdaki bilgileri bulacaksınız:

 • Ürünün ismi
 • Ürünün resmi (resimleri)
 • Ürünün tanımı
 • Mevcut bedenler ve renkler*
 • Ürünün bileşimi Yıkama Talimatları
 • Türk Lirası olarak fiyatı

* EREN HOLDİNG A.Ş., ürünlerin renklerini gerçek durumlarına oldukça yakın biçimde göstermek için azami gayreti sarfetmiştir. Ancak, ekranda beliren renkler bilgisayar monitörünüzün kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. EREN HOLDİNG A.Ş., monitörünüzde gördüğünüz renklerin kesin olarak gerçek renkler olduğu hususunda garanti sunmamaktadır.

Özel teklifler, promosyonlar veya indirimler, belirtilen tarihe veya stoklar bitene dek geçerli olacaktır.

Alışveriş Prosedürleri
 • Bir ürün satın almak için, ürünü seçin ve satın al simgesinin üzerine bir kere tıklayarak bunu alışveriş çantanıza ekleyin.
 • Alışveriş çantanız içerisinde seçilen ürünün referansı, ismi, bedeni, rengi ve ilgili para kuru dahilinde fiyatı (vergiler dahildir) bulunacaktır. Sipariş formuna tüm kişisel bilgilerinizi yazın, sonrasında bunlar siparişi işlemek ve Occasion’da yapacağınız yeni alışverişleri kolaylaştırmak üzere veri tabanımıza aktarılacaktır. Hesabınıza ve sipariş ayrıntılarına erişmeniz de mümkündür. Satın aldığınız ürünün (ürünlerin) sevkiyatında ortaya çıkabilecek belirsizliklerin veya sorunların ortadan kaldırılması için, kişisel bilgilerin doğru bir şekilde belirtilmesi gerektiğini unutmayın. Dilerseniz, normal posta ve/veya e-posta üzerinden OCCASION yayımları ile ilgili bilgiler size gönderilecektir
 • Siparişiniz tam olarak tamamlanmadan önce, satın aldığınız ürünleri, toplam fiyatı (gönderi ve vergiler dahil olmak üzere) ve sevkiyat bilgilerini gösteren bir özet göreceksiniz. Siparişi teyit etmek için, lütfen “Satın Almayı Kabul Ediyorum” düğmesine tıklayın.
 • Alışverişlerinizi yalnızca kredi kartı(Visa, Mastercard, ve bankaların çıkaracağı diğer tüm kredi kartları) ödeyebilirsiniz. Başka hiçbir ödeme metodu kabul edilmemektedir.
 • Ödeme işlemi teyit edildiği zaman, sipariş takibinin sürekli olarak yapılabilmesini sağlayacak şekilde, web sitesi üzerinden sipariş numarası iletilir.
 • Siparişin tanımını ve belirtilen kişisel bilgileri içeren bir e-posta mesajı da gönderilecektir. Bu mesajın size ulaşmaması ağlardaki geçici bir iletişim sorunundan veya e-posta adresindeki yazım hatasından kaynaklanıyor olabilir. Her durumda Müşteri Hizmetleri departmanımızla irtibat kurmanız tavsiye edilir.
 • Eğer siparişin gönderilmesi anında, genel depomuz sipariş edilen ürünlerin birinin stokta bulunmadığını tespit ederse, bunu tedarik etmeye çalışacağız. Bunu tedarik etmemiz mümkün olmadığı zaman, müşteri derhal bilgilendirilecek ve ürün bedeli kendisine iade edilecektir.
Para kuru ve vergiler

Bu web sayfasındaki tüm fiyatlar Türk Lirası olarak belirtilmekte olup, vergileri de içermektedir.

Mevcut yasalarla uyumlu olacak şekilde EREN HOLDİNG A.Ş. teslimat adresi Türkiye’de olan tüm siparişlerden KDV tahsil etmek zorunluluğundadır.

Siparişinizi bitirdiğinizde ve ödemeyi yapmadan önce, satın alınmış olan ürünleri ve bunların toplam fiyatını (vergiler ve nakliye dahildir) belirten bir özet görüntülenecektir.

Ödeme Metodu ve Güvenli Online İşlemler

EREN HOLDİNG A.Ş. yalnızca Visa, Mastercard ile yapılan ödemeleri kabul edecektir.

Ödeme sisteminde maksimum güvenliği sağlamak için, EREN HOLDİNG A.Ş. elektronik ticaret konusunda lider finansal kuruluşların güvenli ödeme sistemlerini kullanır. Bu yolla, gizli ödeme ayrıntıları direkt olarak ve şifreli bir şekilde (SSL) ilgili finansal kuruluşa iletilmektedir.

Visa ve MasterCard ile yapılan ödemeler için, EREN HOLDİNG AŞ. yalnızca Verified by Visa ve MasterCard SecureCode işaretleri ile tanımlanabilen 3D Güvenli uluslararası protokolünü kullanan SEC (Güvenli Elektronik Ticaret) işlemlerini kabul etmektedir. Güvenli Elektronik Ticaret, temel amacı İnternet işlemlerinde güvenliği garanti etmek olan bir inisiyatiftir. Ödeme güvenli ödeme ağ geçidi üzerinden yapıldığında, sistem kredi kartının Güvenli Elektronik Ticaret için etkin kılınmış olup olmadığını otomatik olarak kontrol eder. Sonrasında kartın sahibi olan banka ile irtibat kurar ve kişisel bir onay kodu vasıtasıyla işlem için onay talep eder. İşlem yalnızca kredi kartının sahibi olan banka onay kodunu teyit ettiğinde geçerli olarak kabul edilir. Aksi halde işlem reddedilecektir.

“Güvenli Ödeme” sistemine ilave bir emniyet önlemi olarak ve İnternet üzerinden sahtekarlığı önleme hususunda işbirliği sağlamak üzere EREN HOLDİNG A.Ş. satın alınmış olan ürünlerin siparişte belirtilen ayrıntılara uygun bir şekilde sevk edilmesini garanti etmek için müşteri tarafından sağlanan kişisel bilgileri kontrol etme ve uygun gördüğü her türlü önlemi alma (siparişin iptal edilmesi dahil olmak üzere) hakkını saklı tutar.

Nakliye bilgileri

OCCASION’da satın alınan ürünler Yurtiçi Kargo tarafından gönderilecektir ve yaklaşık olarak 1 ila 5 iş günü içerisinde teslim edilecektir.

Herhangi bir teslimat sorununu önlemek için (yanlış adresler, bir kişinin evde bulunamaması v.b.) ilgili formun düzgün bir şekilde doldurulması gereklidir. Bir irtibat telefonu belirtmeniz tavsiye edilir.

OCCASION dahilinde siparişin takip edilmesi mümkündür. Son teslimata kadar ürünlerin nerede olduğunu herhangi bir zamanda görebilirsiniz.

OCCASION Hediyeler

OCCASION.COM.TR bir online hediye hizmetine sahiptir. Alışveriş sistemi, bir kişisel alışverişte olduğu gibidir.

OCCASION, ürün paketi ile birlikte gönderilen teslimat belgelerinde Türkiye dahilindeki teslimatlar için ürün fiyatının belirtilmeyeceğini garanti eder. Ancak sadece alıcı(ödeyen), müşterilerimize sunduğumuz her türlü değiştirme ve iade seçeneklerinden faydalanabilecektir.

Türkiye dahilinde değiştirmeler ve iadeler

Eğer aldığınız üründen memnun kalmadıysanız, ürünün kullanılmamış veya hasarsız olması şartıyla, ürünü, size ulaştığı tarihten itibaren otuz (30) gün içerisinde iade edebilirsiniz. EREN HOLDİNG A.Ş. hasar, üründeki bir defodan kaynaklanmadığı müddetçe, hasar görmüş veya kullanılmış ya da orijinal paketleme malzemesinden yoksun olan ürünler için değiştirme veya iade taleplerini kabul etmeyecektir.

Defolu olmadığı müddetçe mayo ve mücevher gibi ürünlerin iadesini ve değiştirilmesini hijyen sebebiyle kabul edemiyoruz.

Bir ürünü başka bir ürünle değiştirmek için, bunu iade için geri göndermeli ve yeni bir sipariş vermelisiniz.

Tüm ürün sevkiyatları ile birlikte faturanız ve arka yüzünde İADE FORMU gönderilmekte olup, ürünlerin iade edilebilmesi için bu formun doldurulması, imzalanması ve ürüne iliştirilmesi gerekmektedir. İadeler aşağıdaki adrese kargo ile gönderilmelidir. Alıcı kısmına Müşteri İlişkileri Departmanı yazılmalıdır.

EREN HOLDİNG A.Ş.
Merkez Mah. Kavak Sokak No:39 Yenibosna /İstanbul 34197
(212) 639 89 00

Kargoyla yapılan iadeler için, ürün(ler) orijinal paketlerinde geri gönderilmeli ve faturanız ve tam olarak doldurulmuş iade formu ürüne iliştirilmelidir. Ürün ulaştığında, EREN HOLDİNG A.Ş. ürünün iyi bir durumda olduğunu kontrol edecek ödemenin kullanılan ödeme şekline sadık kalınarak iade edilmesi konusunda bankaya talimat verecektir.

Her durumda faturanizi ibraz etmeniz gerekmektedir: Kargo yoluyla iade gerçeklestirirken faturayi da pakete dahil ediniz. Lütfen fatura arka yüzünde bulunan iade formunu eksiksiz doldurunuz ve imzalamayi unutmayinız. İadelerde kargo ücreti Yurtiçi Kargo ile yapılan gönderimlerde şirketimiz tarafından karşılanacaktır.

Yukarıda belirtilmiş olduğu üzere değişim işlemleri için önce satın almış olduğunuz ürünü iade etmelisiniz. Daha sonra yeni almak istediğiniz ürünü sipariş vermelisiniz. Ne yazık ki sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde iptal seçeneği bulunmamaktadır.

Kayıtlı Kullanıcılar

OCCASION'da siteyi gezmek için kayıt olmanıza gerek yoktur. Ancak, sunulmuş olan veriler, siparişin işlemden geçirilmesi ve sonraki alışverişlerinizin mümkün olan en kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirilmesi için Occasion.com veri tabanında saklanacaktır. Kayıt olma esnasında tüm kullanıcılar sistemin kendilerini otomatik olarak tanımalarını isteyebilir. Bu durum kullanıcılar için alışveriş işlemini hızlandıracak olup, kişisel bilgilerine erişmek için daha öncesinde sisteme giriş yapmalarına gerek kalmayacağından, kullanıcıların bilgilerine direkt bir şekilde erişmelerine imkan verecektir. Otomatik tanımlama, cookies (tanımlama bilgileri) ile gerçekleştirilir. Eğer kullanıcılar sistemin kendilerini otomatik olarak tanımasını isterse, Occasion bu kullanıcılardan yalnızca farklı bir bilgisayardan Occasion’da oturum açtıklarında veya geçici İnternet dosyalarını (geçici bellek ve/veya tanımlama bilgileri) silmiş olduklarında kendilerini tanıtmalarını isteyecektir.

Kayıtlı bir kullanıcı olarak, dilerseniz normal posta veya e-posta üzerinden OCCASION yayımları ile ilgili bilgiler size gönderilecektir.

Güvenlik ve Gizlilik

Bize sunmuş olduğunuz tüm bilgiler yalnızca siparişlerin ele alınması ve mağazamız genelinde gezinme ve satın alma süreçlerinin basitleştirilmesi amacıyla ve bu web sayfası ve/veya genel anlamda OCCASION ile ilgili yeni ürünler, özel teklifler ve yenilikler hakkında size bilgilendirmek üzere kullanılacaktır.

EREN HOLDİNG A.Ş., sunulmuş olan tüm bilgilerin üçüncü şahıslarla veya EREN HOLDİNG A.Ş. dışındaki şirketlerle paylaşılmayacağını garanti eder. Mağazamızın Kayıt veya Hesabım seçeneği, e-posta ya da aşağıdaki adres yoluyla normal posta üzerinden, istediğiniz anda, bize sunmuş olduğunuz verilere erişebilir, bunlarda değişiklik yapabilir veya bunları iptal edebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri
EREN HOLDİNG A.Ş.
Merkez Mah. Kavak Sokak No:39 Yenibosna /İstanbul 34197
Tel: 444 37 36

Zaman

Occasion dahilinde tüm yıl boyunca haftanın 7 günü ve her gün 24 saat alışveriş yapabilirsiniz.

Geçerli Kanun ve Yargı Yetkisi

Bu alışveriş koşulları Türk kanunlarında yer verilen Tüketici Hukuku’na tabidir. Satışların EREN HOLDİNG A.Ş.’nin adresinde gerçekleştirildiği kabul edilecektir. Tarafların bu sözleşme ile ilgili olarak anlaşmazlığa düşmesi halinde, yetkili yargı yetkisi her durumda İstanbul ili sınırları içinde yer alan Bakırköy Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkisi olacaktır.

Vazgeçme hakkı

Uzaktan Satış Yönergeleri uyarınca, Avrupa Birliği dahilindeki müşterilerin, OCCASION’dan yapmış oldukları siparişlerden vazgeçme haklarını kullanmak üzere 7 işgünü süreleri bulunmaktadır, ancak OCCASION bu süreyi sizin için 30 gün olarak uzatmıştır (siparişlerini almış oldukları günün ertesi günden başlayacak şekilde). Bu durumda, OCCASION, siparişinizin tamamını iade edecek olup, tarafımıza siparişin tamamını iade etmeniz gerekmektedir. Sipariş, masrafları müşteriye ait olmak üzere alınma gününden itibaren 30 gün içerisinde OCCASION genel merkezine iade edilmelidir.

 • ÜCRETSİZ KARGO
 • KOLAY ÜCRETSİZ İADE
 • KREDİ KARTINA TAKSİT
 • GÜVENLİ ÖDEME
 • MAĞAZADAN DEĞİŞİM